شما اینجا هستید: خانهاخبارعمومیملاحظات ایمنی در مکان یابی تأسیسات و تجهیزات شهری

ملاحظات ایمنی در مکان یابی تأسیسات و تجهیزات شهری

منتشرشده در عمومی
نوشته شده توسط  22 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 
تاسیسات و تجهیزات شهری از جمله ارکان سکونتگاه های شهری را تشکیل می دهند. اعتبار و اهمیت شهر وابسته به خدمات وتاسیساتی است که آن را کانون فعالیتهای خدماتی ساخته است. مهمترین ویژگی که لازم است در مکان یابی تاسیسات و تجهیزات شهریلحاظ شود، ملاحظات ایمنی است، به گونه ای که جوابگوی نیازهای امنیتی و ایمنی شهروندان به هنگام بروز بحران باشد.
هدف از انجاماین تحقیق مکان یابی علمی تاسیسات و تجهیزات شهری است تا علاوه بر دسترسی راحت تر شهروندان، از بروز خسارات و مسائل بیشتربه هنگام بحران جلوگیری شود.
روش تحقیق توصیفی – تحلیلی است و روش گردآوری اطلاعات برپایه اسنادها، گزارشها و برخیمشاهدات میدانی بوده است. مساله اصلی این است که با توجه به رشد سریع جمعیت شهری و ایجاد شهرهای جدید، مدیران و مسئولانشهری در این زمینه با چالش جدی روبرو شده اند که عدم ارائه راهکارها و پیشنهادهای مناسب مشکلات شهرها را دوچندان می کندبنابراین این پژوهش بدنبال پاسخ یابی برای این سوالات است که معیارهای ایمنی در مکان یابی تاسیسات و تجهیزات شهری کدامند ؟ وآنها چگونه در تامین امنیت این تجهیزات به هنگام بروز بحران نقش ایفا می کنند؟ این تحقیق با نگرش مقایسه ای، به بررسی وضعیتموجود و وضعیت مطلوب می پردازد.
یافته های پژوهش نشان می دهد که بکارگیری ملاحظات ایمنی در مکان یابی هرکدام از تاسیسات وتجهیزات شهری با تاکید بر پارامترهای جمعیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نیازهای مکانی، می تواند ضمن تسهیل خدمات رسانی،عوارض و آسیب های ناشی از بروز بحرانها را کاهش دهد و عدم رعایت این ویژگی ها، سبب توزیع نامناسب و ناقص خدمات شهری می شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

نمایشگاه های برگزار شده

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر