شما اینجا هستید: خانهاخبارایرانتحلیل فضایی مبلمان و خدمات شهری پارکها ی گردشگری شهری نمونه موردی پارک ساحلی شهر یاسوج

تحلیل فضایی مبلمان و خدمات شهری پارکها ی گردشگری شهری نمونه موردی پارک ساحلی شهر یاسوج

منتشرشده در ایران
نوشته شده توسط  22 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 
 تجهیزات مورد استفاده در خیابان های شهری یا اصطلاحاً مبلمان شهری، از اجزای ضروری و جدایی ناپذیر شهرها به شمار می روند .
در اینمطالعه تلاش بر این است تا ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت مبلمان شهری از نظر طراحی، ساخت ،جانمایی ، تأثیر مبلمان شهری در زیباسازی، مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد .
روش ها : در این پروژه آسیب پذیری هریک از عناصر ذکر شده، با توجه به استانداردهای رایج با وضع موجودمورد نقد و ارزیابی قرار گیرد . بدین منظور پس از بررسی اجمالی استانداردهای هر یک از عناصر مبلمان شهری، به تطبیق آنها با وضع موجود درپارک ساحلی یاسوج پرداخته شده است .
یافته ها : با در نظر گرفتن استانداردهای تحقق ساخته در این تحقیق عدم رعایت برخی نکات ضروریایمنی در مبلمان شهری منطقه مورد مطالعه بررسی شامل : نیمکت ها ، آبخوریها ، سطل زباله ها ، قابلیت دسترسی، سرویس های بهداشتی درموارد متعددی مشاهده شده است .
نتیجه گیری : علی رغم تدوین برخی استانداردهای ساخت و نصب مبلمان وخدمات شهری در سازمان زیباسازی شهریاسوج ، ضوابط و استاندارد جامع و مناسبی در زمینه رعایت ایمنی مبلمان شهری وجود ندارد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

نمایشگاه های برگزار شده

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر