شما اینجا هستید: خانهاخبارعمومیدرصد از وسایل بازی کودکان در تیران و کرون غیر استاندارد است

درصد از وسایل بازی کودکان در تیران و کرون غیر استاندارد است

منتشرشده در عمومی
نوشته شده توسط  21 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 
عبدالله بنهری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به دلیل مناسب نبودن فضای بازی کودکان در پارک های شهری و بوستان های شادی روستایی برخی از کودکان دچار حادثه شده اند که این موضوع در کارگروه جامعه ایمن شهرستان مورد بررسی قرار گرفته و در سال جاری تنها 30 درصد استاندارد سازی انجام شده است.
وی بیان کرد: دهیاری ها و شهرداری ها ملزم به استاندارد سازی فضاهای بازی کودکان هستند و کوتاهی در این خصوص که منجر به وقوع حادثه برای کودکان بشود، شهرداری و دهیاری ها را ملزم به پرداخت خسارت و جبران حادثه می کند.
معاون فرماندار شهرستان تیران و کرون با اشاره به ضرورت و ملاک های استاندارد سازی فضاهای بازی کودکان، اظهارکرد: استفاده از کفپوش‌های گرانولی و لاستیکی در محل اسباب بازی ها، ایمن سازی وسایل بازی، استفاده از وسایل بازی پلاستیکی، انطباق زمین با ارتفاع سقوط وسیله بازی و استفاده از وسایل بازی استاندارد در بوستان های شادی و پارک ها لازم و ضروری است.
وی با اشاره به اینکه محیط های بازی کودکان در شهرستان تیران و کرون پیش از آغاز این طرح استاندارد لازم را نداشته است، تصریح کرد: به دلیل نبود استانداردهای لازم کودکان دچار حادثه می شدند که برخی از حوادث منجر به شکستگی اعضای بدن مانند سر و دست شده است.
بنهری خاطرنشان کرد: دراجرای طرح استاندارد سازی وسایل بازی کودکان شبکه بهداشت و درمان بر رعایت استاندارد سازی نظارت دارد و شهرداری و دهیاری ها باید استاندارد های لازم پارک های بازی که مدنظر اداره کل استاندارد است را رعایت کنند.
تیران و کرون دارای سه بوستان بازی درشهرها و بیش از40 بوستان شادی در روستاهاست.
تیران و کرون با بیش از 71 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

نمایشگاه های برگزار شده

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر