شما اینجا هستید: خانهاخبارعمومیفراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری

فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری

منتشرشده در عمومی
نوشته شده توسط  21 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سازمان زیباسازی شهر تهران بنا به مأموریت و اهداف خود در زمینه زیباسازی، ایجاد هویت بصری، خاطره جمعی و توسعه پایدار شهری با بهره گیری از هنر مجسمه سازی جهت جذب ایده ها و طرح های خلاقانه هنرمندان،در سال جاری فرصتی را بدین منظور اختصاص داده است. این رو از هنرمندان مجسمه ساز دعوت می شود طرح ها و ایده های پیشنهادی خود را با رعایت شرایط زیر، از 20 تیر تا 30 آبان ماه سال جاریبه واحد تامین طرح مدیریت آثار حجمی این سازمان ارائه نمایند.
 
نکات و شرایط ارائه آثار:
 
-         شهر با دارا بودن فضاهای عمومی متعدد و سلایق متنوع شهروندان، به آثاری با موضوعات و شیوه‌های مختلف هنری نیاز داشته و نوآوری و خلاقیت، میزان جذابیت و اثرگذاری آثار را افزایش داده و در انتخاب آثار لحاظ خواهد شد.
 
-         موقعیت و مختصات مکان، سوابق تاریخی موثر بر مکان، نامگذاری مکان، مجاورت یا نزدیکی با اماکن مهم شهری، قرارگیری در محورها و شریان‌های مهم شهری و توجه به ویژگیهای مخاطبان در هر مکان، می‌بایست جهت ارائه طرح از سوی هنرمندان گرامی مورد دقت قرار گیرد.
 
-         هنرمندان می بایست صرفا بر اساس مکان نصب و جانمایی مناسب برای نصب اثر، طرح های خود را ارائه نمایند. بدیهی است مدیریت آثار حجمی از پذیرش طرح های بدون جانمایی دقیق شهری معذور است.
 
-         پیشنهاد مکان نصب اثر شامل تمامی فضاهای عمومی شهر تهران از قبیل معابر، پیاده روها، پیاده راه­ها، تقاطع ها،میادین( غیر اصلی) و جداره ها می باشد و بر رعایت مقوله مکان ویژگی در طراحی آثار تأکید می‌ شود.
 
-         اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار می‌گیرد (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده است).
 
    تبصره 1:طراحی نمادهای میادین اصلی و مهم شهری از طریق اعلام فراخوان اختصاصی اقدام خواهد شد و مشمول این طرح نمی باشد.
    تبصره 2:سردیس ها و مجسمه های شهدا و مفاخر فرهنگی نیز مشمول این طرح نیستند.
 
-         تایید نهایی طرح ها صرفاً از طریق بررسی ماکت اجرایی صورت می‌گیرد.
 
-         دبیرخانه از پذیرش آثاری که پیشتر در فراخوانهای سازمان زیباسازی پذیرفته نشده اند، معذور است.
 
-         دارا بودن سوابق حرفه ای و هنری مرتبط و معتبر و ارائه رزومه مستند توسط شرکت‌کنندگان الزامی است.
 
-         خرید آثار منتخب، پس از طی فرآیند کارشناسی اجرایی، قیمت گذاری و توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز و براساس اولویت موضوع یا مکان نصب اثر صورت می گیرد.
 
    تبصره 1:فرآیند خرید آثار تأیید شده نهایی، با توجه به اولویت موضوعی یا مکانی پس از تخصیص اعتبارات و تامین بودجه مورد نیاز انجام می‌شود.
    تبصره 2: زمان ثبت نام و ارائه طرح تأثیری در زمان خرید اثر نداشته و خرید اثر صرفا پس از طی تمامی مراحل مورد نیاز و بر اساس نیاز شهر و اولویت های مربوطه صورت می گیرد.
 
-         ماکت ارسالی می بایست از مصالح ماندگار و مقاوم باشد، در غیر این صورت سازمان هیچ مسئولیتی در قبال سلامت ماکت نخواهد داشت.
 
-         انجام ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یادشده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد.
 
نحوه ثبت نام و ارائه طرح:
 
-         هنرمندان می توانند طی مدت مشخص شده، با مراجعه به دبیرخانه و تحویل موارد زیر در این فراخوان شرکت نمایند.
 
-         تصویر طرح پیشنهادی و ماکت حجمی
 
-         ارائه توضیح و توجیه طرح پیشنهاد شده
 
-         ارائه مختصات و مشخصات اثر ( جنس اثر، ابعاد اثر، تکنیک ساخت و ....)
 
-         ذکر مکان پیشنهادی نصب و ارائه فایل جانمایی مجازی دقیق با رعایت اشل واقعی اثر( طرح‌ها صرفا براساس مکان پیشنهادی بررسی می‌شوند)
 
-         ارائه قیمت پیشنهادی و برآورد هزینه دقیق
 
-         رزومه مستند هنرمند

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

نمایشگاه های برگزار شده

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر