شما اینجا هستید: خانهاخبارایرانتعیین ضوابط ویژه برای محدوده‌های تاریخی تهران در دستور کار شهرداری

تعیین ضوابط ویژه برای محدوده‌های تاریخی تهران در دستور کار شهرداری

منتشرشده در ایران
نوشته شده توسط  13 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور معاون شهرسازی شهرداری تهران و مدیر بافت و برنامه‌های تاریخی شهر تهران تعیین ساختمان‌های ارزشمند به صورت کامل، کمک به میراث فرهنگی برای تکمیل پرونده‌های ثبتی ساختمان‌های تاریخی، مشخص‌تر کردن چارچوب محدوده تاریخی شهر تهران و تعیین ضوابط و مقررات ویژه برای محدوده‌های تاریخی تهران را از برنامه‌های ویژه شهر تهران ذکر کرد.
علی محمد سعادتی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با بیان اینکه امیدواریم در دوره جدید مدیریت شهری هماهنگی و حساسیت بیشتری در زمینه بافت‌های تاریخی به وجود بیاید و تعامل با میراث‌فرهنگی بیش از این بهبود یابد، اظهار کرد: این ناهماهنگی‌ها فرصت‌هایی برای سودجویی‌ها و طمع ورزی‌های برخی افراد فراهم کرده است و هر از گاهی اخبار ناگواری درباره بافت‌های تاریخی تهران به گوشمان می رسید.
وی افزود: به نظر می‌رسد در این دوره جدید این هماهنگی‌ها بیشتر شود. باید تلاش کنیم تمام ساختمان‌های باارزش و محدوده‌های واجد ارزش در تهران را به صورت کامل در وهله اول شناسایی کنیم و در گام‌های بعدی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم را به‌صورت جدی در دستور کار قرار دهیم.

مشاور معاون شهرسازی شهرداری تهران با بیان اینکه بسیاری از این آسیب‌ها به این علت به بافت‌های تاریخی شهر وارد می‌شود که ممکن است شهروندان نگاه تخصصی نداشته باشند و سهوا در ایجاد آسیب دخیل شوند، گفت: آگاهی‌دهی به شهروندان کمک کند از حجم آسیب‌ها و اتفاقات ناگوار برای بافت‌های تاریخی شهری کاسته شود.
سعادتی به اعلام برنامه‌های آینده‌اش برای این حوزه پرداخت و گفت: تعیین ساختمان‌های ارزشمند به‌صورت کامل از جمله برنامه‌های ماست همچنین کمک به میراث‌فرهنگی برای تکمیل پرونده‌های ثبتی ساختمان‌هایی که هنوز در روال اداری به ثبت نرسیده‌اند را دنبال می‌کنیم. مشخص‌تر کردن چارچوب محدوده تاریخی شهر تهران نیز از جمله برنامه‌های ماست.

وی در پایان اظهارکرد: تعیین و ارائه ضوابط و مقررات ویژه برای محدوده‌های تاریخی تهران را نیز دنبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم به آن اهتمام داشته باشیم و مصوباتی در خصوص آن از شورای شهر تهران بگیریم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

نمایشگاه های برگزار شده

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر