شما اینجا هستید: خانهرویدادهانمایشگاهنمایشگاه هانمایشگاه های داخلینخستين نمايشگاه فناوريهای نوين مديريت شهری

نخستين نمايشگاه فناوريهای نوين مديريت شهری

منتشرشده در نمایشگاه ها
نوشته شده توسط  25 خرداد 1393 5 نظرها
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

با رویکرد معرفی پتانسيل‌های تحقيقاتی و صنعتی در حوزه مديريت شهری و تقويت همکاری بين صنعت، دانشگاه‌ها، انجمن‌های علمی تحقيقاتی، شرکت‌های دانش‌بنیان و شهرداری‌ها توسط مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران در دهه سوم خرداد ۹۳ در محل نمايشگاه بوستان گفتگو برگزار می‌شود.
:: برای دانلود فراخوان اینجا را کلیک کنید.

:: برای دريافت فرم ثبت نام در نمايشگاه اینجا را کلیک کنید.

لطفا پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، فرم تکمیلی را از طریق ایمیل به آدرساین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  و یا توسط فاکس به شماره ۲۲۲۴۶۱۰۴ ارسال نمائيد.

 

مرتضی

مدیر اجرایی ماهنامه شهر و منطر

وبگاه: www.phophic.com

5 نظرها

 • پیوند نظر مرتضی میرحسینی مرتضی میرحسینی یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 11:45

  معاون فناوری اطلاعات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت: حضور شرکت‌های سرمایه‌گذار در این نمایشگاه باعث می شود تا اختراعات و تولیدات دانش بنیان به دست بهره‌بردار برسد.
  مهندس مسعود سیرتی افزود: اکنون شرکت های دانش‌بنیان می‌توانند در حوزه‌های مختلف از جمله آتش‌نشانی، امداد، ترافیک، مکانیک و شهرسازی و نظایر آن به مدیریت شهری کمک نمایند. البته در این مسیر دانشگاه‌ها به سمت اختراع و تولید ماشین های برقی رفته‌اند تا از آلودگی های ناشی از موتور خودروها جلوگیری شود. همچنین ربات هایی برای امداد و نجات طراحی شده است.
  وی خاطر نشان کرد: امیدوارم نخستین نمایشگاه فناوری های نوین مدیریت شهری که در تاریخ ۲۷ خرداد ۹۳ برگزار می شود و به مدت سه روز ادامه دارد مکانی برای تبادل ایده و سرمایه گذاری در جهت تولید انبوه باشد.

 • پیوند نظر مرتضی میرحسینی مرتضی میرحسینی یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 11:44

  مشاور معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این مطلب گفت: نمایشگاه فناوری‌های نوین از اتلاف وقت جلوگیری می کند و مدیران به سادگی و بدون واسطه می توانند با شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتباط باشند.
  فیاضی در خصوص جایگاه اهمیت شرکت‌های دانش بنیان در جهت بهبود خدمات شهری افزود: به دلیل گستردگی که در این حوزه وجود دارد بخصوص نگهداشت شهر، پسماند، بهشت زهرا، پارک‌ها و فضای سبز و محیط زیست شهری قطعا این هماهنگی‌ها موجب خواهد شد که همکاران خدمات شهری از دانش‌های نو و روز استفاده کنند و از این طریق با مشکلاتی که مواجه هستند را حل نماید.
  وی در پاسخ به این سوال که آیا معاونت خدمات شهری تاکنون از دانش‌های نو استفاده کرده است؟ تسریع کرد: این معاونت و سایر حوزه ها با شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتباط بوده‌اند اما به دلیل مشکلات قانونی که در این بخش نتوانستیم با آنها ارتباط خوبی داشته باشیم. امید است که مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با توجه به ایجاد بسترسازی برای عقد قرار داد با شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه گام‌های موثری برداشته شود.

 • پیوند نظر مرتضی میرحسینی مرتضی میرحسینی یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 11:43

  حسین آبتن افزود: امیدوارم مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با برگزاری این نمایشگاه پایه‌های خوبی به جهت ارتباط نزدیک شهرداری تهران با شرکت‌‌های دانش بنیان بردارد.
  وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی متولی ۷۰ پروژه مشارکتی مانند پروژه‌های بزرگ شهر آفتاب و فاز ۲ برج میلاد در تهران است، لذا بطور قطع نیاز دارد تا یک ارتباط نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیانی که دارای دانش روز در حوزه طراحی و مصالح جدید هستند داشته باشد و نمایشگاه فناوری‌های نوین مدیریت شهری بستر این امر را فراهم می‌سازد.

 • پیوند نظر مرتضی میرحسینی مرتضی میرحسینی یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 11:43

  سیامک سعدآبادی افزود: با توسعه روز افزون شهرها، همواره نیازهای جدیدی ایجاد می‌شود که نیاز به تفکر نو و خلاقانه برای برطرف نمودن آن‌هاست. هر چه جوامع نوآوری و ابتکار بیشتری داشته باشند هوشمندانه‌تر آینده را تحت کنترل و هدایت خود خواهند داشت. کشور جمهوری اسلامی ایران نیز لبریز از جوانان خلاقی است که با استفاده از تجربیات پیشکسوتان می‌توانند بسیاری از معضلات شهری و کشوری را برطرف نمایند. اما رسیدن به این باور که ما می‌توانیم نیازمند محرک‌ها و مشوق‌هایی نیز خواهد بود.
  وی اظهار کرد: خوشبختانه نهاد ریاست جمهوری و شهرداری تهران در یک تعامل دو سویه این نیاز را به خوبی درک کرده و در قالب یک نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیانی که مراحل اولیه ارزیابی را پشت سر گذاشته‌اند را در کنار هم جمع و فرصت ارائه دستاوردها و توانمندی‌های خود در مقابله با مسائل شهری را به بزرگ‌ترین دستگاه مدیریت شهری یعنی شهرداری تهران فراهم نموده‌اند. به یقین مدیران شهری نیز از این رویداد استقبال نموده و ضمن مرور محصولات این شرکت‌ها، با حمایت‌های لازم چرخ‌های توسعه کشور را سریع‌تر و صحیح‌تر به حرکت در خواهند آورد.
  سعدآبادی با بیان اینکه مبنای شرکت‌های دانش‌بنیان خلاقیت، تبدیل ایده به محصول و تبدیل دانش به ارزش است، تاکید کرد: این عوامل دقیقاً در واحدهای تحقیق و توسعه هر سازمانی حرف اول و آخر را می‌زند. مراکز تحقیقاتی همواره در تلاش هستند با بکارگیری خلاقیت و نوآوری، ایده‌هایی را پیاده‌سازی کنند تا بر مبنای آن‌ها معضلی را حل، فرآیندی را بهبود و یا فرصتی را خلق نمایند. بنابراین می‌توان ادعا نمود شرکت‌های دانش بنیان، گروه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی هستند که با دنبال نمودن مسیری مشخص، یک تفکر دانشی را تبدیل به محصول یا دستاوردی اقتصادی کرده‌اند.
  وی خاطر نشان کرد: باعث مسرت و خوشحالی است که مجموعه شرکت‌های دانش‌بنیان، در کنار مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران، که مسوولیت جذب ایده و مطالعه در جهت حل مشکلات کلان شهر تهران را بر عهده دارد، قرار گرفته‌اند تا با همکاری سایر مراکز شهرداری، دست به دست هم در جهت بهبود وضعیت زندگی شهروندان گام‌های مفیدی بردارند. این هم نشینی را به فال نیک گرفته و امید است نتایج مثبت این نمایشگاه را به زودی در شهر ببینیم.

 • پیوند نظر مرتضی میرحسینی مرتضی میرحسینی یکشنبه, 25 خرداد 1393 ساعت 11:42

  مصطفی‌پور اظهار کرد: این نمایشگاه می‌تواند نقطه عطفی در انجام سایر نمایشگاه‌ها در کشور باشد. زیرا می‌خواهد دست علم را در دست مدیریت شهری بگذارد، تقویت کند و استمرار بخشد، این نمایشگاه با ویژگی منحصر به فرد می‌خواهد خیلی سریع به یک خروجی قابل قبول و اجرایی برسد.
  وی افزود: متاسفانه اکنون نمایشگاه‌ها خروجی قابل قبولی ندارند و اکثر مقالاتی که در آنجا ارایه می‌شود به اجرا و عمل نمی‌رسد، بر این اساس این نمایشگاه می‌تواند این مشکل را حل نماید زیرا در آن مکان خاصی برای انعقاد قرار داد در نظر گرفته شده است تا یک کار اجرایی انجام دهد.
  وی ادامه داد: هر وقت ما از تکنولوژی فاصله گرفته‌ایم در جایی اتلاف انرژی،اتلاف منابع، اتلاف سرمایه داشته ایم. لذا این نمایشگاه الگوی خوبی برای برگزاری سایر نمایشگاه‌ها خواهد شد.
  کارشناس ارشد ترافیک سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به کمک شرکت های دانش بینان به حمل و نقل تاکید کرد: سیاست‌های حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جدا از تکنولوژی روز دنیا نیست. توسعه سیستم‌های هوشمند یکی از برنامه‌های ترافیکی این سازمان است. سازمان حمل و نقل با شناسایی شرکت‌های دانش بنیان و انجمن‌ها می‌تواند نیازهای خود را مرتفع نماید. توانمندی های آنها را بشناسد و از آنها در حل مشکلات ترافیک کمک گیرد. ما بخواهیم یا نخواهیم باید به سمت علم روز در جهت حل مشکلات ترافیکی برویم. مانند دفاتر خدمات الکترونیک که امروزه در یک جا متمرکز و عبورو مرور کاسته شده است .مصطفی‌پور خاطر نشان کرد: امیداست که در این نمایشگاه فعالانه حضور پیدا کنیم و با شرکت‌های دانش بنیان ارتباط برقرار کنیم تا خروجی آن منجر به آسایش و رفاه مردم و حل مشکلات شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر