شما اینجا هستید: خانهرویدادهاهمایشهمایش ها و کارگاه هاهمایش های داخلیدومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران

دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران

منتشرشده در همایش های داخلی
نوشته شده توسط  08 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران
 

 


دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۶ تا ۹ آذر ۱۳۹۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحدسقز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر سقز برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

حوزه های تحت پوشش: مهندسی عمران (عمومی)
برگزار کننده: دانشگاه آزاد اسلامی واحدسقز
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: سقز

بدون تردید پیشرفت جوامع و تمدن­های بشری بی­نیاز از علم مهندسی عمران و شاخه­ای متعدد آن نخواهد بود، همان­طور که از نام و ریشه کلمه عمران بر می­آید وظیفه این رشته پاسخگویی به نیازهای اولیه بشر با استفاده از منابع طبیعی و ابزارهای ساخته شده توسط بشر است. با نگاهی به دستاوردهای اخیر مانند شریان­های حیاتی، سازه­های مقاوم در برابر زلزله، سدهای بزرگ و پل­ها، دیده می­شود پیشرفت­های عظیمی در کشور صورت گرفته است، اما تجربه زلزله­ها و پدیده­های مخرب گذشته حاکی از آن است که این ساخته­ها بسیار آسیب­پذیرند که خود می­تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد. بنابراین انتظار می­رود در راستای مرتفع نمودن این مشکلات، چالش­های جدیدی فراروی محققین قرار گیرد. نقد این مشکلات و چالش­ها می­تواند راهگشای پیشرفت­های آتی باشد. لذا محققین بایستی با درنظر گرفتن محدودیت­های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی اقدام به نقد مشکلات و ارایه راهکارهای موثر نمایند. گردهمایی­های علمی می­تواند فرصت مناسبی جهت بررسی چالش­های موجود و ارایه روش­های نوین محاسباتی و اجرایی باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز مفتخر است بعد از برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس ملی تکنیک­های نوین محاسباتی و بهینه­سازی در مهندسی عمران، برای دومین بار اقدام به برگزاری این کنفرانس نماید. لذا کمیته برگزاری کنفرانس، صمیمانه از اساتید، دانشجویان و محققین محترم دعوت به­عمل می­آورد تا آخرین نتایج علمی و تحقیقاتی خود را در این رخداد علمی ارائه کرده و با حضور در این کنفرانس در شهر باستانی سقز، گامی مؤثر و روبه‌جلو در جهت اعتلای دانش و فناوری‌های جدید و آبادانی کشورمان بردارند.

 

اهداف کنفرانس:

- فراهم نمودن فضایی برای حضور محققین، متخصصین و مهندسین رشته‌ی عمران، جهت ارئه‌ی دستاوردهای اخیر در زمینه‌ی مختلف
- ارائه ی ایده‌های نوین در محاسبات مربوط به طراحی و بهینه سازی سازه ها
- اعتلای سطح علمی شرکت کنندگان
- فراهم آوردن امکان هم اندیشی و تبادل نظر بین اساتید و دانشجویان
- شناسایی فرصت های داخلی، منطقه ای و ملی در زمینه های مرتبط

 

محورهای کنفرانس:

1- سازه و مکانیک کاربردی
2- آسیب پذیری و مقاوم سازی لرزه ای
3- دینامیک سازه، زلزله و زلزله شناسی
4- مهندسی منابع آب
5- هیدرولیک و هیدرودینامیک
6 سازه های دریایی
7- منابع انرژی تجدیدپذیر و مدیریت انرژی
8- روش های بهینه سازی
9- مهندسی ژئوتکنیک
10- مهندسی ترابری و ترافیک
11- روش های مقابله و کنترل ریزگردها
12- روش های موثر هدایت آبهای سطحی در شهر سقز

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر