شما اینجا هستید: خانهرویدادهاهمایشهمایش ها و کارگاه هاهمایش های داخلیشهرداریفعالیت مراکز خدمات خودرویی در سطح پیاده روها ناقض حقوق شهروندی است

فعالیت مراکز خدمات خودرویی در سطح پیاده روها ناقض حقوق شهروندی است

منتشرشده در شهرداری
نوشته شده توسط  22 آذر 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در روز دوشنبه در گفت و گو خبری مدیریت  خدمات شهری بر چگونگی اقدام های مدیریتی برای رسیدگی به اوضاع نابسمان برخی پیاده روهای سطح شهر بویژه بلوار شهید بهشتی، خبر داد: یکی از مزایای شبکه های اجتماعی ایجاد موج مطالبه گری در مردم برای احقاق حقوق شهروندی آنهاست، از این رو شهرداری به عنوان یک نهاد مردمی بر اساس درخواست های مردم سال هاست که در خصوص این معضل شهری فریاد می زند.

وی با بیان این که وقتی یک واحد تعمیرگاه خودرو به حق خودش قانع نیست و امکان استفاده از قوه قهریه برای مقابله با او نیز وجود ندارد، افزود: مجموعه مدیریت شهری برای بررسی این مساله با اتحادیه و رئیسان صنف مربوطه جلسه هایی داشته و این وضعیت نابسمان که مشکلات زیادی نیز برای مردم بوجود آورده را با آنها در میان گذاشته است.
ورود شهرداری به این مساله را به نوعی مطالبه مردم از این نهاد قلمداد کرد و افزود: شهرداری، پهنا و عرض پیاده روهای شهر را بیشتر از یک متر احداث نمی کند، چراکه عریض بودن پیاده روها فضای مناسبی برای فعالیت تعمیرگاه های خودرو و یا پارک خودرو ایجاد می کند و بی نظمی ناشی از آن نیز مشکلات فراوانی را در مسیر رفت و آمد رهگذران پدید می آورد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائران شورای شهر قم هم چنین اضافه کرد: به تازگی بنگاه های معاملات خودرو نیز در یک واحد تجاری 12 متری اقدام به خرید و فروش خودرو می کنند که با پیگیری های انجام شده تصمیم خوبی برای انتقال کلیه مراکز خدمات خودرویی به خارج از شهر گرفته شده است.
وی با بیان این که سازمان میادین شهرداری از طریق سرمایه گذاری در حال احداث یک شهرک تخصصی خدمات خودرویی در میدان شهید رجایی است و هم اکنون نیز از پیشرفت خوبی برخوردار است، افزود: وجود مراکز خدمات خودرویی در درون شهر علاوه بر این که سبب بی نظمی و بروز مشکلاتی برای شهروندان می شوند، به دلیل محدودیت مکان به خوبی نمی توانند نسبت به ارایه خدمات به مردم اقدام کنند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت روز 26 آذرماه روز ملی حمل و نقل، ایجاد هماهنگی در حوزه حمل و نقل را جزو اولویت های کاری مدیریت شهری قم عنوان کرد و افزود: بر همین اساس تا پایان سال جاری 40 دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر سال 89 رهبر معظم انقلاب به استان و منابع داخلی شهرداری به ناوگان حمل و نقل عمومی قم اضافه می شود.
با اشاره به احداث قطار پر سرعت تهران قم- اصفهان به عنوان بزرگترین اتفاق حمل و نقلی کشور، افزود: امیدواریم ایستگاه قم به گونه ای جا نمایی شود که بیشترین بهره وری و بازده اقتصادی را برای این خط ریلی داشته باشد.
وی هم چنین با بیان این که بحث آلودگی هوا امروز به یکی از مباحث داغ زیست محیطی کشور و قم تبدیل شده است، افزود: اگر برای پیشگیری از این معضل تدابیری درستی اندیشیده نشود، قم در آینده جزو شهرهایی خواهد بود که در فصل های پاییز و زمستان باید تعطیلی های مداومی را تجربه کند.
با بیان این که تا پایان سال جاری سه هزار هکتار به فضای سبز موجود قم اضافه می شود، افزود: شهرداری قم از اداره کل راه و شهرسازی استان، سه هزار و 600 هکتار زمین دیگر را برای تکمیل کمربند فضای سبز در خواست نموده است، تا با تامین پساب مورد نیاز هر چه زودتر شاهد ارتقاء سرانه فضای سبز در قم باشیم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر