شما اینجا هستید: خانهرویدادهاهمایشهمایش ها و کارگاه هاهمایش های داخلیهمایش آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن به میزبانی شهرداری تهران

همایش آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن به میزبانی شهرداری تهران

منتشرشده در همایش های داخلی
نوشته شده توسط  01 آبان 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همایش آغاز سرشماری عمومی نفوس و مسکن به میزبانی شهرداری تهران
همایش آغاز عمومی سرشماری نفوس و مسکن در سالن فرهنگسرای اندیشه منطقه هفت شهرداری تهران با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، رئیس مرکز آمار، معاون سیاسی استانداری تهران، فرماندار تهران و جمعی از مدیران شهری و استانی در جمع صدها تن از آمارگیران کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا، عیسی فرهادی فرماندار تهران در این مراسم با بیان اینکه هم اکنون 37ستاد اصلی، بخشی و منطقه ای در تهران تشکیل شده است، گفت: 200 ستاد فرعی هم در مناطق 22 گانه تهران در حال فعالیت هستند. وی ادامه داد:  یک هزار نفر نیز به صورت ستادی مشغول به کار هستند و 3 هزار مامور سرشماری نیز کار سرشماری عمومی را انجام می دهند.  البته به دلیل استقبال خوب شهروندان از ثبت نام اینترتی سرشماری حضوری که قرار بود از بیست و چهارم مهرماه انجام گردد با کمی با تاخیر از اول آبان ماه آغاز می گردد. فرهادی تصریح کرد:  خوشبختانه زیرساخت های نرم افزاری این سرشماری تامین شده است و  زیرساخت های سخت افزاری نیز با پیگیری شهرداری تهران انجام خواهد شد. فرماندار تهران با اشاره به اینکه  شهرداری تهران  456 دستگاه خودرو را به مدت سی روز برای  انجام این کار تامین  کرده است، ادامه داد: این خودروها در اختیار ماموران سرشماری قرار خواهد گرفت. سرای محلات در بالغ بر300محله پایتخت در اختیار ستاد سرشماری قرار گرفته که در صورت نیاز استفاده می شود. وی افزود: در بحث تامین نیروی انسانی نیز شورای محلات همکاری بسیار نزدیکی با ما داشته اند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران نیز در این همایش به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم همکاری و مشارکت همه دستگاه ها در این امر مهم ملی گفت: در همین راستا شهردار پایتخت تاکید کرده که با تمام توان در خدمت این ماموریت مهم ملی باشیم.
ناصر امانی افزود: بحمدلله شهرداری توانسته اطلاع رسانی بسیار قابل قبولی به  شهروندان برای مشارکت در این امر مهم انجام دهد و تمام توان خود را برای برگزاری هر چه بهتر این ماموریت به کار خواهیم گرفت. وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات لازم را در اختیار ستاد سرشماری قرارداده ایم، تصریح کرد: افتخار می کنیم که در این پروژه عظیم ملی به  ایفای نقش می پردازیم و امیدواریم تا یک ماه آینده کار اصلی و میدانی سرشماری انجام می شود و این همکاری و همبستگی ادامه پیدا کند.
معاون شهردار تهران خاطرنشان کرد: خوشبختانه
الصاق کد ملک بر روی پلاک‌های آبی شناسایی املاک و مستغلات شهر تهران با هدف به‌روز رسانی و مکان محور نمودن اطلاعات شهرداری تهران همزمان با برگزاری سرشماری نفس و مسکن در پایتخت در حال انجام است.
معاون شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران طی 10  سال گذشته ظرفیت ها و زیرساخت های بسیار خوبی را در حوزه اجتماعی و فرهنگی در تهران فراهم کرده است، ادامه داد: متاسفانه این ظرفیت ها و زیرساخت های ارزشمند کماکان ناشناخته مانده اند. وی افزود: استراتژی شهرداری تهران طی سال های اخیر این بوده که شهرداری از یک سازمان خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شود. درهمین راستا باید برای رسیدن به این هدف زیرساخت هایی در پایتخت فراهم می شد. یک بخش مهم از این زیرساخت ها که امروز خودش را به عنوان یک کار مهم ملی نشان می دهد بحث محله محوری و هویت بخشی به محلات شهر تهران بوده است. امانی تاکید کرد: شهرداری تهران در 354 محله پایتخت ظرفیت های عظیم اجتماعی را شناسایی و ایجاد کرده که این ظرفیت ها هم اکنون در خدمت همه سازمان ها و نهادهای مستقر در شهر است.  وی گفت: در سرشماری سال 90 مرکز آمار برای تکمیل کادر ماموران سرشماری مشکل پیدا کرده بود و به حد نیاز نتوانسته بود مامور سرشماری جذب کند. امسال با فعال کردن مدیران محلات 11هزار و 500 نفر داوطلب اعلام آمادگی کردند. همچنین ماموران سرشماری امسال بیشتر به صورت بومی انتخاب می شوند. معاون شهردار تهران گفت: مامورانی که از شنبه فعالیت خود را آغاز می کنند، بر محله انجام ماموریت خود اشراف کامل دارند و این اقدام می تواند سرعت کار را افزایش دهد. امانی در پایان با اشاره به استقبال شهروندان تهرانی از ثبت نام اینترنتی سرشماری عنوان کرد: خانه های فن آوری که ما در سرای محلات راه اندازی کرده ایم توانسته است شهروندان محلات را با حوزه فضای مجازی آشنا کند. این خانه ها در این یک ماه گذشته در اختیار شهروندان برای ثبت نام اینترنتی سرشماری بودند.
در این جلسه همچنین رئیس مرکز آمار ایران به سخنرانی پرداخت و در خصوص سرشماری عمومی و حضوری به آمارگیران گفت: مردم وفق قانون و شرع می بایست در این امر همکاری کنند، وی از تلاش دست اندرکاران اجرای سرشماری تقدیر کرد و نقش شهرداری تهران را که هر یک از مناطق بیست و دوگانه آن مانند یک مرکز استان است مهم و برجسته توصیف نمود.
پس از پایان این جلسه یکی از مراکز سرشماریتوسط رئیس مرکز آمار و به صورت نمادین افتتاح و فعالیت خود را رسما آغاز کرد.

مریم

Programmer , web designer

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر