شما اینجا هستید: خانهرویدادهاهمایشهمایش ها و کارگاه هاهمایش های داخلیگزارش تصویری نمایشگاه های برگزار شدهگزارش تصویری از هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران 94

گزارش تصویری از هفتمین سمپوزیوم مجسمه سازی تهران 94 مطلب ویژه

نوشته شده توسط  18 مهر 1394 1 نظر
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

 

رومینا حماطی

 

 

 

Web designer

Honorary member of eJournal shahromanzar

Other activities,photographer

Art and Fine Art at the channel top publishing photos Click to subscribe
You can also follow my activities on Instagram

if u want to know more than about me visit my website
 

1 نظر

 • پیوند نظر رومینا حماطی رومینا حماطی چهارشنبه, 22 مهر 1394 ساعت 10:07

  حسن رضایی، هنرمند مجسمه ساز بخش اصلی با بیان اینکه سمپوزیوم این فرصت را در اختیار هنرمندان قرار می دهد تا اطلاعات و تجربیاتشان را در اختیار یکدیگر قرار دهند، گفت: سمپوزیوم این فرصت را در اختیار هنرمندان قرار می دهد تا داشته هایشان را در اختیار یکدیگر قرار دهند

  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل این هنرمند مجسمه ساز که در بخش سنگ هفتمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی حضور دارد با اشاره به اینکه ابعاد سنگ ها فرصت تبادل نظر را گرفت و فقط به کار ساخت مجسمه مشغول هستیم، ادامه داد: بهتر است در سمپوزیوم اندازه کار کوچک تر باشد تا فرصتی برای پرداختن به بخش های دیگر سمپوزیوم مهیا شود.

  وی با اشاره به اهمیت برگزاری نشست ها و سمینارها در سمپوزیوم گفت: باید فرصتی فراهم شود تا در حاشیه ساخت مجسمه، سمینار و نشست هم برگزار شود تا هنرمندان بتوانند درمورد آثارشان صحبت کنند. این بخش آموزشی نباید میان ساختن مجسمه فراموش شود.

  رضایی که تا کنون حدود 40 مجسمه را در شهرهای مختلف خلق و نصب کرده است، با تأکید بر اینکه نباید هدف اصلی سمپوزیوم را فراموش کنیم، ادامه داد: اگر از سمپوزیوم تعامل، ارتباط و تبادل تجربیات را بگیریم روح سمپوزیوم را کشته ایم. در برگزاری سمپوزیوم نباید صرفا به تولید یک سری آثار شهری بپردازیم بلکه باید دانش موجود در میان هنرمندان در حال تبادل باشد.

  این هنرمند که تا کنون در بیش از 10 سمپوزیوم ملی و بین المللی حضور پیدا کرده با اشاره به اینکه برای ساخت این مجسمه از نقوش میدان آزادی استفاده کرده است، افزود: بیشتر آثارم متشکل از خطوطی است که در هم می پیچد و یک سری مفاهیم را القا می کند. شکل افقی مجسمه هایم ویژگی دیگر این آثار است. برای ساخت مجسمه ها ترجیح می دهم مجسمه فرصتی باشد تا مخاطب در کنارش کمی استراحت کند.

  وی با بیان اینکه زمانی که از مجسمه های شهری صحبت می کنیم منظور اصلی ابعاد بزرگ مجسمه نیست بلکه ارتباطی است که مخاطب با مجسمه برقرار می کند، گفت: از این رو به نظر من مجسمه باید بر مخاطب مسلط باشد و با این دیدگاه بیشتر مجسمه هایی را طراحی می کنم که این فرصت را در اختیار مخاطب قرار دهد تا به اثر هنری نزدیک شود، قدری در کنارش استراحت و آنرا لمس کند. به همین دلیل فرم تمام مجسمه هایم افقی است.

  رضایی که تا کنون در 3نمایشگاه انفرادی و 15نمایشگاه گروهی شرکت کرده است، ادامه داد: حضور در سمپوزیوم تجربه بسیار متفاوت تری است نسبت به نمایشگاه های انفرادی و گروهی. این اتفاق فرصت مغتنمی برای هنرمند و مخاطب است به همین دلیل امیدوارم شهرداری تهران در این حرکت رو به جلو تداوم داشته باشد.

  هفتمین سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران تا ۲۴ مهرماه ۱۳۹۴ در 3 بخش کارگاه سنگ، کارگاه آهن و بخش نمایشگاهی با حضور 33 هنرمند داخلی و خارجی در برج میلاد در حال برگزاری است. بر همین اساس علاقه‌مندان می‌تواند به صورت رایگان همه روزه با حضور در سایت سمپوزیوم از مراحل ساخت این مجسمه‌ها دیدن کنند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر