شما اینجا هستید: خانه

مبلمان چند منظوره شهری ایجاد رانت می کند

منتشرشده در ایران
نوشته شده توسط  23 آبان 1396 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
عضو شورای شهر تهران گفت: مبلمان چند منظوره شهری ایجاد رانت می کند.
 
 
به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شاکری در جریان دویست و هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه الزام شهرداری تهران به طراحی و اجرای مبلمان شهری چند منظوره با محوریت بهره برداری در مواقع بحران، با اشاره به اینکه پیگیری موضوع زلزله احتمالی تهران در یک دوره رونق داشت، گفت: بافت های فرسوده پراکنده در چندین منطقه ظرفیت تبدیل شدن به فاجعه انسانی در صورت وقوع زلزله در تهران را دارد، شاید فاجعه ای سنگین تر از هیروشیما و ناکازاکی پیش روی ماست. البته ان شا الله چنین حادثه ای رخ ندهد.
 
 وی با بیان اینکه لایحه مذکور یک حلقه کوچک از مجموعه اقداماتی است که می باید در قالب طرحی پاسخگوی وضعیت بحران باشد، افزود: به طور کلی انجام مطالعه در این رابطه کار مثبتی است و به نظر می رسد در عنوان طرح باید به جای عبارت طراحی و اجرا که برای پیمانکاران مبلمان شهری رانت ایجاد می کند، عبارت انجام مطالعه استفاده شود.
 
 شاکری با تاکید بر اینکه مطالعه درباره ابعاد مختلف این طرح با یک نگاه فراخ منظر که همه جوانب بحران را در نظر بگیرد، امری ضروری است، گفت: ما در اجرای بندهای برنامه ۵ ساله دوم که بخشی از آن مبلمان شهری است تجربه موفق دیگر کشورها را به عنوان مطالعات پیوست پیش رو نداریم. هرگونه ورود در اجرا، متوقف به تاییدات مطالعات پیوست و مدل موفق مهارکننده بحران است که به تصویب شورای شهر برسد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر