شما اینجا هستید: خانه

انتشار کتاب «بسترسازی فضاهای شهری و مسکونی برای معلولین»

منتشرشده در نشریات
نوشته شده توسط  12 تیر 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نویسنده: محمدرضا غلامی گوهره
ناشر: انتشارات آزادپیما
تاریخ انتشار: 1395، تهران
تیراژ: 200 نسخه
تعداد صفحه: 144
قطع: رقعی
قیمت: 70/000 ريال

بخشی از مقدمه:
در حالی که حق تمام آحاد جامعه و شهروندان در استفاده از امکانات و زندگی متعادل و عادلانه در کنار سایرین به رسمیت شناخته می شود، افرادی که با محدودیت های جسمی و حرکتی روبرو هستند، به دلیل عدم پیش بینی تمهیدات مناسب در شبکه های حمل و نقل شهری، فضاهای عمومی و حتی در خانه ها و واحدهای مسکونی، در حضور فعال در عرصه های اجتماعی و خانوادگی با مشکلات بسیاری مواجه اند. بیشترین تلاش هایی که برای مناسب ساختن فضای سکونتی جانبازان صورت می گیرد، به رفع موانع حرکت و حضور آنها در فضاهای مختلف و افزایش آسایش و آرامش آنان در عرصه های زندگی شخصی شان محدود می شود. حال آنکه آماده سازی و مناسب نمودن محیط های زندگی جانبازان، به ویژه خانه های آنها طیف وسیع تری از اقدامات و روش های کارآمدتر و پیچیده تر نیاز دارد.

آنچه در این کتاب به عنوان یک راه حل بهینه برای این معضل پیشنهاد می گردد، طراحی مسکن و فضای شهری انعطاف پذیر است. به این معنا که باید واحدهای مسکونی و همچنین فضاهای شهری انعطاف پذیری طراحی نمود که علاوه بر آنکه رویکرد استفاده از ابزارهای حرکتی معلولین در آنها گنجانده شده باشد، پتانسیل تطبیق با نیازهای فضایی آنها را، در صورتی که این واحدهای مسکونی به عنوان محل سکونت دائمی شان مطرح گردد، در خود دارا باشند.

فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول: جانبازان و معلولین
فصل دوم: بررسی تجارب داخلی و خارجی
فصل سوم: طراحی فضاهای همه شمول

مریم

Programmer , web designer

 

محتوای بیشتر در این بخش: « شهرومنظر 31

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر