شما اینجا هستید: خانهمقالاتنورپردازی های زیبا برای جذب توریست

نورپردازی های زیبا برای جذب توریست

منتشرشده در مقالات
نوشته شده توسط  27 ارديبهشت 1393 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نور همواره به عنوان عنصري در جهت رفع نيازهاي روحي و جسمي انسان مطرح بوده است. امروزه رشد و توسعه تكنولوژي در نورپردازي و بروز خلاقيت در اين زمينه، استفاده از نور را در عرصه هاي مختلف فراهم كرده است. ماهيت نورپردازي برخوردار از دو جنبه هنري و فني است. جنبه هنري داراي رويكرد طراحي فضاهاي مختلف جهت خلق زيبايي و جنبه فني آن نيز داراي رويكرد استفاده بهينه از تكنولوژي هاي نوين است.
تغييرات ايجادشده در زمينه نورپردازي در دهه هاي اخير چنان سريع و رو به تكامل بوده كه امروزه نورپردازي به عنوان يك دانش تخصصي تلقي مي شود.
نورپردازی در شهر می‌تواند به جذب توریست در شهرها کمک شایانی کند. همانگونه که اکنون بسیاری از شهرهای دنیا به دلیل نورپردازی و روشن بودن در شب معروف و جاذب توریست هستند.
متخصص فرانسوی نور پردازی را مهمترین عامل زیبایی شهر ها و مطرح ساختن آنها در جهان میدانند.این اصل در تمامی کشورهای جهان مورد توجه بسیاری واقع شده و با نور پردازی شهر جذابیت برای توریستهای داخلی و خارجی برای سفر به آن شهر بوجود می آورند.

 

منبع :رجا نیوز

مرتضی

مدیر اجرایی ماهنامه شهر و منطر

وبگاه: www.phophic.com

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر