شما اینجا هستید: خانهمقالاتخدمات شهرینگهداری مستمر پل‌های سواره‌رو ضابطه‌مند می‌شود

نگهداری مستمر پل‌های سواره‌رو ضابطه‌مند می‌شود

منتشرشده در خدمات شهری
نوشته شده توسط  18 آبان 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مدیر گروه مقاوم سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، از تدوین دستورالعمل نگهداری پل‌های سواره‌رو در پایتخت خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس "رضا صادق‌دوست" با بیان آنکه دستورالعمل نگهداری پل‌های شهر تهران متعاقب انجام آخرین بررسی‌های کارشناسی در هیئت تعمیر و نگهداری معاونت فنی و عمرانی آماده ارائه به شورای عالی فنی شهرداری تهران است، یادآور شد این دستورالعمل پس از تصویب در شورای عالی فنی، به عنوان یکی از اسناد نظام فنی و اجرایی شهرداری تهران ابلاغ خواهد شد.
وی با تاکید بر اهمیت پل‌ها در شبکه معابر بزرگراهی و غیربزرگراهی شهر، عواملی از قبیل سرویس دهی این سازه‌ها در مواقع بحرانی و همچنین پرهزینه بودن عملیات اجرا و تعمیر پل‌های سواره رو را از مهمترین ضرورت‌های تدوین دستورالعمل نگهداری پل‌های شهر تهران دانست و افزود: هدف از تدوین این سند، ارائه راهکارهای اجرایی به منظور حصول اطمینان از طول عمر، سطح ایمنی و قابلیت سرویس‌دهی پل‌ها بوده است.
مدیر گروه مقاوم سازی و نگهداشت پل و ابنیه سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران، نگهداری مستمر پل‌های سواره رو را سبب کاهش هزینه‌های تعمیر و مرمت آنها دانست و افزود: اجرایی شدن دستورالعمل نگهداری پل‌های شهر تهران، به افزایش ایمنی و دوام این سرمایه‌های شهری کمک خواهد کرد.
گفتنی است فرآیند نگهداری پل‌ها شامل اقدامات و تعمیرات به موقعی است که از آسیب‌ها و خرابی‌های پرهزینه پیشگیری کرده و انجام بازدیدها و بازرسی‌های دوره‌ای را ضروری می‌سازد. با اجرایی شدن دستورالعمل نگهداری پل‌های شهر تهران، انواع فعالیت‌های مربوط به نگهداری دوره‌ای و موردی نظیر نگهداری سیستم‌ زهکشی، درزهای انبساط، سطوح سواره رو و پیاده رو، هندریل‌ها، جداول، قرنیزها و در نهایت تاسیسات غیرسازه‌ای پل‌ها بیش از پیش ضابطه‌مند می‌شوند.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر