شما اینجا هستید: خانهمقالاتخدمات شهریمعاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد: تامین روشنایی حریم راه آهن با نصب 6 برج نوری

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد: تامین روشنایی حریم راه آهن با نصب 6 برج نوری

منتشرشده در خدمات شهری
نوشته شده توسط  12 آبان 1395 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به نصب 6برج نوری در حریم راه آهن که محل عبور و مرور شهروندان است، گفت: در صورت توافق و تصویب با مسئولان راه آهن قالب زمین راه آهن فضای سبز خواهد شد و در بهار سال 96 به بهره برداری می رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی در جلسه نظارت دوره ای از منطقه 17 که با حضور قائم مقام و مدیران عامل و روسای سازمان ها و شرکت ها،ستاد محیط زیست، معاون خدمات شهری منطقه، شهرداران نواحی و دیگر مدیران منطقه 17 برگزار شد، پس از استماع گزارشات 10 ساله در خصوص وضعیت و اقدامات شاخص معاونت خدمات شهری این منطقه، دستورات لازم را در خصوص موضوعات مختلف صادر کرد و گفت:منطقه 17 با وسعت کم  دارای تراکم جمعیتی بسیار بالایی است و از این جهت نگهداشت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشید.
یزدانی در ادامه افزود:این منطقه جزو مناطق محروم و کم برخوردار شهر تهران محسوب می شود که نیازمند نگاه و توجه ویژه ای است. بنابراین از تمامی توان برای خدمات رسانی مطلوب تر به شهروندان این منطقه بهره بگیرید.
 
مهندس یزدانی با اشاره به بازسازی یک بازار میوه و تره بار در منطقه 17 گفت: این بازار در گذشته به صورت کانتینر و کانکس احداث شده بود که تا پایان سال جاری به صورت فروشگاهی تغییر کاربری پیدا می کند. همچنین آمادگی ایجاد یک فروشگاه شهروند در این منطقه را داریم که پس از بررسی های کارشناسی در صورت نیاز احداث خواهد شد.
وی در خصوص نورپردازی، زیباسازی و نصب آبنما  در 2 میدان اصلی منطقه 17 افزود: یکی از این میادین میدان ابوذر است که در دستور کار قرار گرفته است. همچنین احداث یک بوستان 2 هزار متری در دستور کار قرار گرفت که در صورت توافق با یک مجموعه دولتی دیگر، یک فضای یک هکتاری نیز به فضای سبز این منطقه افزوده خواهد شد، چراکه فضای سبز این منطقه نسبت به مناطق دیگر کمتر است.
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه سیستم مبلمان شهری در 7 بوستان منطقه نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: نورپردازی، ست ورزشی و اسباب بازی ویژه و استاندارد ویژه کودکان در این بوستان ها نصب می شود. ساخت 30 چشمه سرویس بهداشتی نیز توسط معاونت خدمات شهری انجام می شود.
 
یزدانی در خصوص حریم راه آهن در منطقه 17 و 18 نیز یادآور شد: در صورت توافق و تصویب با مسئولان راه آهن قالب زمین راه آهن فضای سبز خواهد شد که در بهار سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی با اشاره به نصب 6 برج نوری در حریم راه آهن که محل عبور و مرور شهروندان است، تصریح کرد:برای تامین روشنایی فضای بی دفاع شهری در این منطقه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.
 
لازم به ذکر است در این جلسه در خصوص موضوعاتی چون وضعیت نقاشی های دیواری سطح منطقه،مناسب سازی معابر،رنگ آمیزی و شستشوی مخازن،اختصاص مخازن جدید،افزایش ساعت کار خودروهای موتوری،اورهال و نظافت پل های عابرپیاده،وضعیت بازار آلومینیوم و... مطرح و بحث و بررسی شد.
 
گفتنی است در این جلسه هر یک از مسوولین و شهرداران نواحی  نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای ایجاد شرایط مطلوب تر و خدمات رسانی مناسب به شهروندان ارائه کردند.
 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر