شما اینجا هستید: خانهمقالاتبرنامه ریزی و مدیریت شهریآموزش شهروندي محيط زيست راهي به سوي توسعه پايدار شهري

آموزش شهروندي محيط زيست راهي به سوي توسعه پايدار شهري

نوشته شده توسط  09 تیر 1393 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خلاصه:
يكي از مهمترين تحولات اجتماعي در نيم قرن اخير، توسعه شهرنشيني و يكي از ضروري ترين عوامل ملازم توسعه شهرنشيني توجه به بحث توسعه پايدار شهري قلمداد مي شود. توسعه پايدار در حقيقت ايجاد تعادل ميان توسعه، اجتماع، اقتصاد و مهمتر از همه محيط زيست است. از آنجا كه يونسكو، آموزش را آغاز توسعه برشمرده مي توان كفت تعليم و تربيت مهمترين عامل مؤثر در دگرگوني طرز نگرش و رفتار بشري است كه در مسير رشد اقتصادي، بهبود كيفيت زندگي، ايجاد دانش و مهارت، تأمين فرصتهاي شغلي و افزايش توليد جامعه به كار گرفته مي شود. برنامه ريزي جهت آموزش شهري و شهروندي به منظور حركت لز وضع موجود شهر و شهروندان به سمت وضعيت مطلوب، مستلزم تدوين برنامه هاي تدريجي است. رشد و توسعه مطلوب شهري به تغييرات و دگرگوني هايي نياز دارد تا در جهت تحرك پذيري و مشاركت پذيري شهروندان قدم بردارد. آموزش هاي زيست محيطي شهروندي بايد در سه سطح كودكان، محصلان و سپس تمامي آحاد جامعه صورت گيرد. همچنين در جهت توسعه مطلوب آموزش هاي شهروندي بايد از شيوه هايي استفاده كرد كه مقبوليت اجتماعي با تأكيد بر پيشرفت برنامه هاي آموزشي همراه با تغييرات مثبت توام بوده و به طور همزمان با معيارهاي اجتماعي، فرهنگي و زيست محيطي همخواني و سازگاري داشته باشد.

basket icon خرید و دانلود PDF مقاله

با استفاده از پرداخت اينترنتي، بلافاصله اصل اين مقاله را خريداري نمايند.


قيمت اين مقاله : 20,000 ريال


آدرس ایمیل خود را در زیر وارد نموده و کلید خرید با پرداخت اینترنتی را بزنید. در راهنمای پرداخت اینترنتی می توانید جزئیات کامل کارتهای شبکه شتاب که امکان پرداخت اینترنتی را دارند را مشاهده نمایید.


آدرس ايميل: 

رفتن به مرحله بعد:
 

راهنماي پرداخت اينترنتي

 

رومینا حماطی

 

 

 

Web designer

Honorary member of eJournal shahromanzar

Other activities,photographer

Art and Fine Art at the channel top publishing photos Click to subscribe
You can also follow my activities on Instagram

if u want to know more than about me visit my website
 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر