شما اینجا هستید: خانهمقالاتکتاب هاکتاب مبلمان شهری

کتاب مبلمان شهری مطلب ویژه

منتشرشده در کتاب ها
نوشته شده توسط  22 مهر 1394 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مراسم رونمایی از کتاب «مبلمان خياباني» عصر دوشنبه20 مهر ماه با حضور " کیهان محمد خانی" قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، "محمد آبایی" مترجم کتاب و همچنین رضایی، طاهریان فر به عنوان منتقد و جمعی از علاقه مندان به این حوزه در سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار شد.

 مجموعه مبلمان خیابانی آقای "کریس ون آفلن" با حدود 200 طرح اجرا شده خاص و انحصاری در زمینه های گوناگون زیباسازی و مبلمان شهری، توسط "محمد آبایی" ترجمه و در راستای فرهنگ سازی و توسعه مناظر و مبلمان مطلوب و پسندیده در عرصه شهری توسط سازمان زیباسازی شهر تهران به چاپ رسید.

محمد آبایی مترجم کتاب ضمن قدردانی از سازمان زیباسازی شهر تهران برای حمایت از کارهای پژوهشی و بنیادی، گفت: در این کتاب 192 ایده و طرح انحصاری، خلاق، کارآمد و زیبا در حیطه مبلمان شهری و زیباسازی فضاهای شهری انتخاب و در درباره آنها توضیح داده شده است.

وی با اشاره به یک ضرب المثل فرانسوی که می گوید ترجمه دقیق ممکن نیست، افزود: برگرداندن دقیق معنی مطلب از زبانی به زبان دیگر ممکن نیست و اما من امانت را در ترجمه این کتاب رعایت کرده و به کلمات و معانی آنها پایبند بوده ام.

وی در ادامه به عنوان نمونه از هر بخش کتاب عکسی را به نمایش گذاشت و درباره آن توضیحاتی را ارائه کرد.

"کیهان محمد خانی" قائم مقام مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران، از همکاران سازمان زیباسازی بخصوص معاونت توسعه و برنامه ریزی و همچنین حضور منتقدان و نقطه نظرات آنها درباره کتاب تشکر کرد.

وی با تاکید بر این نکته که چند سالی است سازمان زیباسازی شهر تهران به عنوان سازمان پژوهش محور شناخته شده است، اضافه کرد: مدیران پیشین سازمان، آقایان دکتر شوشتری و کامیاب کارهای پژوهشی را پشتوانه فعالیت های سازمان می دانستند و امروز نیز این روند در دوره مدیر عاملی دکتر علیزاده ادامه دارد.

محمد خانی با بیان اینکه فعالیت های سازمان زیباسازی مبتنی بر پژوهش، تالیف، ترجمه و مشاوره است، گفت: مایه خوشبختی است که مجموعه ای از هنرمندان، صنعت گران و اساتید دانشگاه پشتوانه این سازمان هستند و سازمان زیباسازی از مشاوره و خدمات دانشگاهیان بهره مند است. همچنین سازمان زیباسازی در دو حوزه پژوهش و صنعت منسجم تر و گسترده تر پیش خواهد رفت.

در ادامه منتقدین حاضر در جلسه آقایان رضایی و طاهریان فر در نقد کتاب صحبت کردند و مولف به آنها پاسخ داد و در پایان ، از کتاب «مبلمان خياباني» رونمایی شد.

گفتنی است این کتاب در ده فصل دوچرخه بازی، راهبند و قلمرو، مبلمان جمعی، گیاهان و آب، سطل زباله، روشنایی و نشانه ها، پیاده رو، خط تولید، نیمکت و سرپناه ارائه شده است.

منبع:سازمان زیبا سازی

رومینا حماطی

 

 

 

Web designer

Honorary member of eJournal shahromanzar

Other activities,photographer

Art and Fine Art at the channel top publishing photos Click to subscribe
You can also follow my activities on Instagram

if u want to know more than about me visit my website
 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر