شما اینجا هستید: خانهمقالاتمعماریحلقه ي سعادت آسماني در جشنواره فانوس تايوان ؛ ادغام وجوه عمل گرايانه و آرمان گراي تكنولوژي

حلقه ي سعادت آسماني در جشنواره فانوس تايوان ؛ ادغام وجوه عمل گرايانه و آرمان گراي تكنولوژي

منتشرشده در معماری
نوشته شده توسط  ندا باقری 17 شهریور 1392 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

فستيوال فانوس، آخرين برنامه از مجموعه ي جشن هاي بهاره ي سال نوي چيني مي باشد. در اين ايام مردم گرد هم مي آيند تا براي هم دعا و آرزوهاي خوب و براي سال پيش رو، خير و بركت طلب كنند.

امسال، فانوس اصلي جشنواره ي فانوس تايوان، به حق " حلقه ي سعادت آسماني"‌ نام گرفت.كانسپت اصلي اين طرح، از ضرب المثلي چيني گرفته شده است كه تمامي جنبه هاي طرح را توضيح مي دهد: " بركات به بلنداي آسمانند. "

سايت پلان مثلثي طرح كه فانوس دايره اي شكل را در ميان گرفته است از لوگوي شركت حامي آن، دلتـا الكترونيــك گرفته شده است و شادكامي عظيمي از تركيب ايده آل وجهه هاي عمل گرايانه و آرمان گراي تكنولوژي را اظهار مي كند.

از نماي خارجي، فانوس به شكل يك شئ نوراني معلق در تاريكي به نظر مي رسد كه خود دستاوردي برجسته و بي بديل در طراحي خاص از ساختار فولاد مي باشد. فرم و متريال استفاده شده در اين فانوس از ويژگي هاي تاريخي و فرهنگي سينچو گرفته شده است كه در گذشته با نام " شهر ديوارهاي بامبو " شناخته مي شده است.

در حاليكه در ساختار داخلي حلقه از فولاد قابل بازيافت استفاده شده، پوسته ي خارجي آن از چوب بامبو ساخته شده است. پيش آمدگي جلوي طرح ازمتريال هاي قابل بازيافت ساخته شده و بخش هاي ديگر بامبو در كف پروژه كار شده اند.

استفاده از متريال هاي محلي و مواد بازيافتي در ساخت پروژه علاوه بر ايجاد طرحي دوستدار محيط زيست، باعث كاهش هزينه و استفاده از حمل و نقل كربني نيز بوده است.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آپلود مقاله

الزامی *

 

اجتماعات و خبرنامه

درباره شهر و منظر

درگاه مجازی شهرومنظر فضایی است برای انعکاس جدیدترین رویدادها ، فن آوری ها و مقالات علمی در حوزه مباحث شهرسازی ، معماری منظر ، معماری ، محیط زیست و میراث فرهنگی .این درگاه مجازی وابسته به فصلنامه تخصصی شهرومنظر است و به منظور ایجاد دسترسی آسانتر کارشناسان ، مدیران شهری ، دانشجویان ، اساتید دانشگاه و فعالان و صاحب نظران مسائل شهری راه اندازی گردیده است. 

نماد الکترونیک شهرومنظر